Inici / Formaciˇ sanitÓria especialitzada
Formaciˇ sanitÓria especialitzada

El Consorci Sanitari del Maresme (CSdM) està acreditat per a la formació sanitària especialitzada (MIR, FIR, EIR, PIR i LLIR) des de 1994. Actualment hi ha 16 especialitats acreditades (12 de mèdiques, dues d’infermeria, una de psicologia clínica i una de farmàcia hospitalària), de les quals s’ofereixen anualment places d’especialistes en formació a les convocatòries FSE estatals. L’any 2017 s’ofereixen un total de 22 places.

 

Alhora, el Consorci Sanitari del Maresme disposa de deu unitats docents hospitalàriesuna unitat docent extrahospitalàriadues unitats docents multiprofessionals (Ginecologia i Obstetrícia: metges i llevadores / Salut Mental: psiquiatres, psicòlegs i infermeres).

 

  

Relació d’especialitats i tutors

 

ESPECIALITATS

TUTORS

CAPS DE SERVEI

ANYS

PLACES

FITXA RESUM

Anestesiologia i Reanimació

Isabel Fàbregas (mfabregas@csdm.cat)

Montserrat Yuste (myuste@csdm.cat)

4

1

Català / Castellano

Cirurgia General i de l’Aparell Digestiu

Ester Mans

(emans@csdm.cat)

Xavier Suñol (jsunol@csdm.cat)

5

1

Català / Castellano

Cirurgia Ortopèdica i Traumatologia

José Sánchez

(jsanchezgo@csdm.cat)

Jaume Auleda (jauleda@csdm.cat)

5

1

Català / Castellano

Farmàcia Hospitalària

Lluís Campins

(lcampins@csdm.cat)

Clara Agustí (cagusti@csdm.cat)

4

1

Català / Castellano

Geriatria

José Antonio Martos

(jmartos@csdm.cat)

Ramon Cristòfol (rcristofol@csdm.cat)

4

1

Català / Castellano

Medicina Intensiva (UCI)

María de la Torre

(mctorre@csdm.cat)

Joan Carles Yébenes (jyebenes@csdm.cat)

5

1

Català / Castellano

Medicina Interna

Peter Reth

(areth@csdm.cat),

Montserrat Mauri

(mmauri@csdm.cat) i

Ramon Boixeda

(rboixeda@csdm.cat)

Àngela Felip (mfelip@csdm.cat)

5

2

Català / Castellano

Oncologia Mèdica

Susana Martínez

(smartinezpe@csdm.cat)

Pilar Lianes (plianes@csdm.cat)

5

1

Català / Castellano

Pediatria

Verónica Pérez

(vperezhe@csdm.cat)

Charo Díez

(rdiez@csdm.cat)

4

1

Català / Castellano

Medicina Física i Rehabilitació

Eulogio Pleguezuelos (epleguezuelos@csdm.cat)

Lluís Guirao (lguirao@csdm.cat)

4

-

Català / Castellano

Medicina Familiar i Comunitària

Gregorio Hinojosa (ghinojosa@csdm.cat) i

Lluís Force

(lforce@csdm.cat)

Emili Burdoy (eburdoy@csdm.cat)

4

5

Català / Castellano

Obstetrícia i Ginecologia

Montserrat Celades

(mcelades@csdm.cat)

Enric Genover (egenover@csdm.cat)

4

1

Català / Castellano

Llevadores (infermeria)

 Mercè Sesa 

(msesa@csdm.cat) i Montserrat González (mgonzalezca@csdm.cat)

Enric Genover (egenover@csdm.cat)

2

2

Català / Castellano

Psicologia

Álvaro Frías

(afrias@csdm.cat)

Josep Cañete (jcanete@csdm.cat)

4

1

Català / Castellano

Psiquiatria

Anna Horta

 (ahorta@csdm.cat) i

María Serra

(mserrabu@csdm.cat)

Josep Cañete (jcanete@csdm.cat)

4

2

Català / Castellano

Salut Mental (infermeria)

Miriam Gregorio (mgregorio@csdm.cat)

Josep Cañete (jcanete@csdm.cat)

2

1

Català / Castellano

 

   

Informació i normativa oficial

>> Àrea de Formació Sanitària Especialitzada del Departament de Salut

>> Àrea de Formació del Ministeri de Sanitat, Serveis Sociales i Igualtat

>> Real Decreto 639/2014

>> Decret 165/2015

>> Reial Decret 1146/2006

>> Reial Decret 183/2008

>> LOPS (Llei bàsica d’ordenació de les professions sanitàries)